Nowe lokalizacje GLS

GLS - samochód dostawczy - nowa lokalizacja

GLS Poland otwiera nową lokalizację w Bielawie. Ma to na celu optymalizację czasu doręczenia paczek i usprawnienie obsługi w tych rejonach. Firma stale inwestuje w infrastrukturę bazową, dlatego w najbliższym czasie planowane jest otwarcie i rozbudowa kolejnych obiektów w innych regionach kraju.

Nowy oddział w Bielawie jest już 37 w Polsce. Działa na terenie Bielawskiego Parku Przesyłowego, w pobliżu DK 384. Decyzja utworzenia kolejnej filii wynikała z rosnącego zapotrzebowania na usługi kurierskie w południowo – wschodnim regionie Dolnego Śląska. Lokalizacja ta obejmuje swoim zasięgiem część obszaru obsługiwanego przez regionalną sortownię we Wrocławiu i filię w Legnicy. W nowym oddziale znajduje się 30 bramek kurierski i 3 bramki rozładunkowe na obszarze 1000 m². Dziennie będzie tam obsługiwane około 2 800 paczek.

W czerwcu otwarty został odział w Tarnobrzegu. Jego powierzchnia liczy 103 m² infrastruktury biurowej oraz 320 m² powierzchni magazynowej. Zlokalizowany jest w pobliży DK9 pomiędzy Warszawą a Rzeszowem. Filia w Tarnobrzegu obejmuje swoim zasięgiem obszar Rzeszowa, Kielc i Lublina. Obsługuje około 1 200 paczek dziennie.

Wiosną ubiegłego roku GLS Poland uruchomił swoje największe centrum dystrybucji przesyłek w Polsce. Jest ono wstanie obsłużyć prawie 80 tys. paczek na dzień. Mieści się w Wypędach pod Warszawą. Jest to bardzo dogodna lokalizacja ze względu na dostępność sieci autostrad i dróg szybkiego ruchu. Natomiast centralnym punktem przeładunkowym dla paczek krajowych i międzynarodowych jest Stryków.

Tomasz Kroll, dyrektor zarządzający GLS Poland, na temat najnowszych przedsięwzięć: „Zagęszczanie” sieci to element długofalowej strategii firmy. Pozwala nam sukcesywnie optymalizować czas transportu paczek, zwłaszcza w połączeniu z inwestycjami w nowoczesne technologie cyfrowe oraz automatyzację procesów.

Źródło: GLS Group.eu, CEO.com.pl