Nowe Boeingi 777 Freighter we flocie DHL Express

DHL Express nowy samolot na lotnisku

W sobotę, 25 maja, pierwszy z nowych Boeingów 777 Freighter (B777 F), zamówionych przez DHL Express, rozpoczął swoją służbę w dostarczaniu przesyłek. Pierwszy komercyjny lot wystartował do Bahrajnu z Cincinnati, które w przyszłości będzie pełniło funkcję lotniska macierzystego dla całej floty.

Spośród wszystkich dwusilnikowych samolotów transportowych B777 F ma największą ładowność (112 ton) i zasięg (9 200 km). Jego zaletę stanowi  większa wydajność pod względem zużycia paliwa i  znacznie mniejsza awaryjność niż starsze modele. W porównaniu do poprzednich samolotów ten model emituje o 18% mniej CO2. Starsze B747-400 będą stopniowo wymieniane wraz z pojawieniem się nowych. Kolejne trzy B777 F mają być dostarczone jeszcze w tym roku.

Wymiana starszy samolotów na bardziej paliwooszczędne i niezawodne modele pozwoli DHL Express sprostać ciągle rosnącemu popytowi na usługi ekspresowe. Boeingi 777 wzmocnią międzykontynentalne usługi DHL Express i połączą główne międzykontynentalne centra przeładunkowe, między innymi: Cincinnati, Lipsk, Hongkong. Samolot obsługiwany jest przez partnera DHL – Southern Air – i wkrótce rozpocznie regularnie wykonywać operacje logistyczne.

John Pearson, CEO DHL Express o nowych samolotach: Dostawa pierwszego Boeinga 777 Freighter to krok milowy w naszej misji odświeżenia międzykontynentalnej floty. Ten wydajny frachtowiec o dużej przepustowości i dalekim zasięgu umożliwi obsługę jeszcze większej liczby rynków bez konieczności międzylądowań. Nowy model jest bardziej przyjazny środowisku, a dzięki temu przyczynia się do realizacji naszej strategii zrównoważonego rozwoju „zero emisji do 2050 roku”. 

Obecnie w składzie floty DHL Express jest ponad 260 dedykowanych samolotów wraz z 17 partnerskimi liniami lotniczymi, które wykonują ponad 600 lotów dziennie w 220 krajach i terytoriach.

Źródło: logistic.dhl