Kurier z wydrukowaną etykietą

Korzystanie z usług kurierskich to wygodne rozwiązanie nie tylko dla firm, ale również dla osób prywatnych. Wysyłając paczki kurierem należy pamiętać o ich odpowiednim zapakowaniu i oznaczeniu. Najważniejszy jest list przewozowy, naklejany na przesyłki, który zawiera najważniejsze informacje o nadawcy i odbiorcy. Przesyłka bez etykiety przewozowej nie zostanie odebrana. Co zrobić w sytuacji, gdy nie można we własnym zakresie wydrukować listu przewozowego? W GlobKurier.pl mamy na to rozwiązanie! 

Kurier i przesyłki, oceń kuriera

Kurier z wydrukowaną etykietą

W GlobKurier.pl można zamówić kuriera z wydrukowaną etykietą. Z usługą nie są związane żadne dodatkowe koszty, kurier odciąża nadawcę z obowiązku posiadania etykiety przewozowej. W GlobKurier.pl taką opcję proponuje przewoźnik GLS, który dostępny jest dla klientów biznesowych. Natomiast importując przesyłki do Polski, tę usługę posiada kurier UPS, kurier DHL oraz przewoźnik Rohlig Suus Logistics. W tym przypadku mogą skorzystać z niej zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowy. Inną dostępną możliwością jest skorzystanie z płatnej usługi, jaką jest wypisanie przez kuriera ręcznego listu przewozowego. Kurier może wypisać taką etykietę na specjalnym druczku i umieścić na przesyłce, jednak koszt takiej usługi to 9,99 zł/netto, a w przypadku międzynarodowego listy przewozowego kwota to –  25 zł/netto.

Jak zamówić kuriera GLS z listem przewozowym?

Zamówienie kuriera GLS, który posiada własną etykietę, jest dostępne po wcześniejszym zarejestrowaniu się w serwisie, jako klient biznesowy. Aby założyć konto firmowe, konieczne jest podanie adresu NIP podczas zakładania konta. Po zalogowaniu, aby zamówić kuriera GLS, należy skorzystać z szybkiej wyceny. Konieczne jest wprowadzenie parametrów paczki. Każdy nadawca musi zmierzyć przesyłkę i podać dokładną wysokość, długość i szerokość paczki, nie bez znaczenia jest też waga całego ładunku. Kiedy już wszystkie parametry zostaną wpisane. Wyszukiwarka podpowie dostępne oferty, spośród listy należy wybrać firmę GLS. Następnie wystarczy zamówić, wypełnić formularz oraz opłacić przesyłkę. Kurier z wydrukowaną etykietą pojawi się po przesyłkę wciągu dwóch dni roboczych, liczonych od dnia nadania paczki. To wszystko! Nie trzeba wybierać, żadnych dodatkowych usług lub dodawać uwag do zamówienia.

Przesyłki importowe z etykietą przewozową

W GlobKurier.pl można nadać przesyłkę zza granicy do Polski równie łatwo, jak w przypadku przesyłek krajowych. Jeśli zależy nam, aby kurier posiadał własną etykietę, wystarczy zamówić przewoźnika UPS, DHL lub Rohlig Suus. Aby to zrobić, należy wpisać parametry przesyłki w szybką wycenę oraz wybrać odpowiedni kraj nadania. Następnie wyszukiwarka wyświetli dostępne oferty, wśród nich pojawi się kurier UPS, DHL i Rohling Suus. Dostępne oferty różnią się od siebie zależnie od wymiarów oraz wagi przesyłki, dlatego nie za każdym razem na liście pojawią się jednocześnie wspomniane firmy. Po wybraniu kuriera należy przejść do formularza zamówienia, uzupełnić niezbędne dane oraz opłacić przesyłkę. Na koniec pozostaje tylko oczekiwać, aż kurier zjawi się po paczkę.

Pamiętaj! 

Aby uniknąć problemów z dostarczenie przesyłki, upewnij się, że dane adresowe umieszczone na etykiecie są prawidłowe.

zamów tanio przesyłki


GlobKurier.pl

Lubimy dzielić się wiedzą, a mamy jej dość sporo, ponieważ zapewniamy kompleksową obsługę rynku KEP i TSL. Realizujemy wysyłki do 192 krajów na świecie. Współpracujemy z ponad 50 firmami kurierskimi i transportowymi. Dysponujemy własną siecią ponad 1000 punktów paczkowych Click&Collect w Polsce GlobBox.net.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 7% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl