Kaufland rozszerza usługę odbioru paczek

Kurier z przesyłką

Od kwietnia bieżącego roku można nadać i odbierać paczki w 30 placówkach sklepów Kaufland, m.in. we Wrocławiu, Łodzi, Tarnowie, Rudzie Śląskiej czy Zamościu. Przesyłki DHL Parcel można odbierać i nadawać w Punktach Informacyjnych w godzinach pracy marketów.

Odbieranie i nadawanie paczek w sklepach cieszy się dużą popularnością wśród klientów.  Od momentu uruchomienia usługi na początku kwietnia 2019 r. do 2 czerwca włącznie skorzystało z niej 2 225 klientów. Z danych spółki wynika, że w sklepach objętych usługą obsługiwanych jest ponad 300 przesyłek tygodniowo. Kaufland chce rozszerzać współpracę z firmami kurierskimi i wkrótce wprowadzić usługę w kolejnych placówkach.

Spółka informuje, że: Sieć Kaufland planuje w przyszłości rozszerzyć współpracę również z innymi firmami kurierskimi, a także rozważane jest udostępnienie tej usługi w kolejnych marketach sieci.

Za działania wdrożeniowe dotyczące usługi kurierskiej DHL Parcel na terenie wybranych marketów Kaufland odpowiedzialna była spółka Pointpack.pl – integrator technologiczny usług kurierskich, odpowiedzialny za nawiązywanie współpracy z sieciami pocztowymi i kurierskimi.

Źródło: Money.pl