Jak zapakować odzież?

Ubrania są jednym z najczęściej pakowanych i wysyłanych towarów. Z usług kurierskich korzysta większość sklepów internetowych z sektora fashion. Doświadczenie pokazuje, że większość paczek z odzieżą wysyłanych jest w kopertach foliowych. Takie opakowania są niedrogie i praktyczne. Tekstylia mogą zostać odpowiednio złożone, wsunięte i zamknięte za pomocą samoprzylepnego paska umieszczonego na kopercie. Jak zapakować odzież?

odzież, pakowanie odzieży, jak zapakować

GlobKurier.pl

GlobKurier.pl to pełna oferta usług kurierskich. Współpracujemy z 50 firmami kurierskimi i dostarczamy przesyłki kurierskie do 192 krajów świata.


Jak zapakować ubrania do wysyłki?

Działasz w e-commerce? Jeśli sprzedajesz ubrania bardzo ważne jest, aby je dobrze zapakować. Pogięte i niechluje opakowania mogą zniechęcić konsumenta do ponownych zakupów w Twoim sklepie.

Odpowiednie złożenie odzieży

Na początek musisz odpowiednio złożyć odzież, którą chcesz wysłać. Niektórzy decydują się na zwijanie ubrań, w przypadku wysyłki ubrań do klienta nie jest to  dobre rozwiązanie, ponieważ ubrania mogą wyglądać na zmięte. Dlatego pamiętaj o starannym złożeniu ubrań. Istnieje wiele przewodników wyjaśniających, jak najlepiej złożyć określone elementy odzieży. Jeśli chodzi o koszule i swetry, połóż je przodem do spodu. Złóż rękawy na plecach. Następnie złóż krawędzie na długość, wygładzając zagięcia i zagniecenia dłońmi. Na koniec złóż przedmiot na pół, aby uzyskać schludny wygląd paczki. Sukienki można składać w ten sam sposób – wystarczy pamiętać, że obszar spódnicy może wymagać dodatkowego, podłużnego złożenia.

Dodatkowa warstwa ochronna

Gdy twoje ubrania zostaną złożone, wybierz dodatkową warstwę ochronną, taką jak np. folia bąbelkowa. Dodatkowe zabezpieczenie materiału zagwarantuje, że ubrania nie są uszkodzone podczas transportu. Każda dodatkowa warstwa, którą można umieścić w paczce, pomoże zapobiec uszkodzeniom i ewentualnym kosztom wynikającym ze zwrotu towarów. Ważny jest też rozmiar opakowania, im towar szczelniej wypełnia wnętrze tym lepiej.

Karton o odpowiednich wymiarach

Teraz twoje ubrania są starannie owinięte, powinieneś umieścić je w kartonie o odpowiednim rozmiarze. Jeśli używasz kartonowego pudła, pamiętaj o zapakowaniu pudełka wypełniaczem, tak aby odzież nie przesuwała się w drodze do klienta.

Jeśli wysyłasz tylko jeden przedmiot – np. koszulkę lub parę spodni – idealnie nadaje się koperta bąbelkowa: jest niedroga, praktyczna i bezpieczna.

Zadbaj o prawidłowe zamknięcie

Niezależnie od koperty lub pudełka, które użyjesz do wysłania ubrania, użycie nadmiaru taśmy może uchronić twoją odzież przed zniknięciem. Opakowanie może zostać zerwane i rozdarte w zajętym magazynie, więc nigdy nie można oszczędzać na taśmie.

List przewozowy

Pamiętaj o naklejeniu listu przewozowego. Przyklejając etykietę wysyłkową upewnij się, że jest widoczna i przymocowana płasko, bez zagięć do największej strony pudełka. Etykieta nie może owijać się wokół brzegów pudełka ani być nakładana na linię zamknięcia pudełka.

 


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 12% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl