Jak wysłać żywność kurierem? Transport żywności

Istnieje wiele przedmiotów, których wysyłanie jest zabronione lub ograniczone, w tej grupie są także niektóre produkty żywnościowe. Dlatego powinieneś przede wszystkim sprawdzić, co wysyłasz. Dowiedz się również, jak wysłać żywność kurierem i jakie zasady przyjęła wybrana przez Ciebie firma kurierska. Jeśli chodzi o wysyłanie produktów spożywczych np. za granicę za pośrednictwem kuriera, zasady są stosunkowo proste. Nie można wysyłać żadnych artykułów żywnościowych, które są sklasyfikowane jako łatwo psujące się (rzeczy, które mogą zepsuć się podczas transportu). To jedna z kluczowych zasad. Jak więc transportować produkty spożywcze? Jak wysłać żywność kurierem?
jak wysłać żywność kurierem

Czy mogę wysłać żywność kurierem?

Wielu dostawców usług kurierskich nie zaleca wysyłania paczek z artykułami spożywczymi, ponieważ wiążą się one z wysokim ryzykiem wycieków lub zepsucia. Zwłaszcza jeśli są zapakowane niewłaściwie, mogą ulec uszkodzeniu, a tym samym uszkodzić inne transportowane przesyłki. W razie niefortunnego zdarzenia, w którym ucierpią paczki innych klientów, nadawca może zostać pociągnięty do konsekwencji finansowej. Oczywiście, wysyłając paczki żywności za granicę, możesz po prostu wybrać standardową usługę kurierską, ale musisz upewnić się, że wszystko jest bezpiecznie zapakowane. Tylko właściwe opakowanie zapewnia pełne bezpieczeństwo transportu, a tym samym udaną dostawę.

Jak wysłać żywność kurierem?

Staraj się unikać wysyłania domowych posiłków i artykułów przetworzonych, przeznaczonych do natychmiastowego spożycia. Żywność, która musi być schłodzona, psuje się szybko i może nie przetrwać transportu. Temperatura i inne warunki są często nieprzewidywalne, zawsze istnieje ryzyko, że jedzenie trafi do nadawcy odbiorcy w złym stanie. Zdecydowanie lepszym wyborem jest żywność w puszkach, produkty suche oraz takie z długą datą ważności. Zasady te szczególnie dotyczą wysyłek zagranicznych. Unikaj wysyłki płynnej żywności, wybieraj tylko „suche” produkty, nic w płynnej postaci nie może zostać zapakowane do paczki.

Towary wykluczone, sprawdź, czego nie możesz przesłać: Towary wykluczone

Wyroby hermetycznie pakowanie

Wysyłając żywność kurierem postaw na produkty zapakowane hermetycznie. Taki rodzaj opakowania zabezpiecza jedzenie, niweluje zapachy oraz chroni przed wilgocią. Warto zwrócić uwagę, że takie opakowanie zajmuje mało miejsca, co może okazać się bardzo pomocne przy pakowaniu większej przesyłki. Nie wysyłaj artykułów żywnościowych, które muszą być przechowywane w środowisku o kontrolowanej temperaturze podczas transportu (w lodówce, mrożone lub schłodzone), ponieważ z pewnością ulegną zepsuciu do czasu dotarcia do miejsca przeznaczenia. Nie oczekuj, że Twoja paczka żywnościowa będzie przechowywana w warunkach o obniżonej temperaturze. Jeśli nie można całkowicie uniknąć wysyłki domowych posiłków, dobrym pomysłem jest obliczenie szacunkowego czasu dostawy. Sprawdzić, ile czasu będzie podróżować Twoje jedzenie i czy odbiorca jest w stanie odebrać przesyłkę w możliwie najkrótszym czasie.

Transport żywności — zawsze przestrzegaj zasad

Nigdy nie wysyłaj żywności, która jest ograniczona w imporcie do kraju docelowego. Zawsze upewnij się, że produkty spożywcze mają etykietę z wyraźnym wyszczególnieniem wszystkich składników, ponieważ może się zdarzyć, że organy celne sprawdzą je przy odprawie celnej. Zawsze pakuj artykuły spożywcze tak, aby mogły wytrzymać umieszczenie paczki do góry nogami podczas transportu. Bardzo dobrą praktyką jest zawijanie poszczególnych elementów osobno wewnątrz paczki. Folia bąbelkowa i wypełniacze zapewniają optymalną ochronę.

Ważne!

Pamiętaj, że kwestię przewozu żywności regulują przepisy prawa

Spodziewaj się, że twoja przesyłka zostanie sprawdzona przez organy celne. Upewnij się, czy wszystkie artykuły żywnościowe mają etykietę z wyraźnym zaznaczeniem składników i widoczne daty przydatności do spożycia.

Transport żywności na większą skalę

Prowadzisz biznes i zastanawiasz się jak transportować żywność? Twoim głównym celem jest zapewnienie konsumentom dostępu do świeżej i nienaruszonej żywności. Ponieważ produkty spożywcze często podróżują tysiące kilometrów, odpowiedzialność za utrzymanie bezpieczeństwa żywności spada w dużej mierze na tych, którzy ją transportują. Rozważnie wybierz swojego przewoźnika. Oprócz ceny czynnikiem decydującym powinno być bezpieczeństwo przesyłki, jakie oferują firmy kurierskie.

Kalkuluj czas wysyłki

Kluczowe znaczenie ma prawidłowe ustawienie czasu wysyłki. Zastanów się, czy wysyłka produktów łatwo psujących  się tuż przed weekendem świątecznym to dobry pomysł. W takich warunkach towary spożywcze mogą dotrzeć do miejsca docelowego dzień lub dwa później, niż przewidywałeś. Niektórzy przewoźnicy mają ograniczone możliwości w weekendy i święta. Zastanów się także, co stanie się z jedzeniem na końcu dostawy. Nie wysyłaj żywności do biura lub domu, które może być puste, gdy nadejdzie przesyłka. Wybierz miejsce docelowe, w którym ktoś na pewno będzie dostępny, aby otworzyć paczkę i od razu sprawdzić jej zawartość.

jak wysłać żywność kurierem


Patrycja Piekoszewska - specjalista globkurierPatrycja Piekoszewska

Key Account Specialist w GlobKurier.pl. Na co dzień pracuje z klientami indywidualnymi jak i biznesowymi. Przedstawia oferty oraz pomaga w rozwiązywaniu problemów przy realizacji zleceń.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 12% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl