Jak wysłać zabawkę kurierem?

Zabawki adresowane są głównie do dzieci, ale to po stronie dorosłych leży rola ich zapakowania i wysyłki. Bo choć okazji do obdarowania najmłodszych jest mnóstwo, nie zawsze jesteśmy w stanie zrobić to osobiście. W takich przypadkach zabawkę można wysłać kurierem. Przesyłka z pewnością zaskoczy i ucieszy malucha, pod warunkiem, że prezent dotrze bezpiecznie i na czas.

jak wysłać zabawkę kurierem

Wysyłasz zabawki kurierem? Zabezpiecz je!

Przesyłka z zabawką musi być przede wszystkim dobrze opakowania. Zabezpieczenia są tutaj kluczowe. Kurierzy dostarczają tysiące paczek dziennie i nie mają zasobów czasowych do szczególnego traktowania każdej paczki. Twoją odpowiedzialnością jest, aby odpowiednio zapakować produkt. Po pierwsze, ustal, jak delikatna jest zabawka. Na przykład czy jest wykonana ze słabego plastiku? Warto również zbadać dokładnie konstrukcję, aby sprawdzić, czy ma jakieś ruchome części, które należy zabezpieczyć. Użyj co najmniej dwóch warstw folii bąbelkowej, aby zapewnić dobre pokrycie. Miękkie zabawki nie powinny wymagać folii bąbelkowej, ale nadal muszą być owinięte w plastikową torbę, aby zabezpieczenie było wodoodporne. Nawet jeśli pakujesz zabawkę jako prezent i stosujesz kolorowy papier, rozsądnym środkiem ostrożności jest owinięcie papieru pakowego dodatkową warstwą folii.

Bezpieczna wysyłka zabawek

Jeśli zabawkę można rozebrać na części, zalecamy zrobienie tego i zawinięcie wszystkich pojedynczych elementów osobno. Jeśli wysyłasz grę planszową, układankę lub inną grę ze zdejmowaną pokrywką lub dużą ilością elementów, pamiętaj o szczelnym zamknięciu pokrywy. Odbiorca może otworzyć pudełko za pomocą ostrego noża lub nożyczek, dlatego najlepszym sposobem zapobiegania uszkodzeniu np. pluszowych zabawek jest użycie pudełka z dodatkową przestrzenią na materiał amortyzujący.

Pakuj i sprawdź poprawność danych

Nie oszczędzaj na folii bąbelkowej, szczególnie przy zabawkach, które mogą mieć różne, często niestandardowe kształty. Pudełko powinno być niewiele większe niż sam prezent, tak aby ten nie obijał się w środku. Każda dodatkowa przestrzeń w pudełku powinna być wypełniona miękkim materiałem opakowaniowym — wióry pakowe lub zmięty papier są dobrym wypełniaczem przestrzeni. Jeśli w zabawce są jakieś akcesoria lub oddzielne części, bezpieczniej jest je osobno owinąć. Folia bąbelkowa zapewni ochronę przed ruchem i uderzeniami podczas transportu zabawki, działając jednocześnie jako wodoodporna osłona. Umieszczenie owiniętej zabawki w plastikowej torbie pozwoli w pełni zabezpieczyć zabawkę przed wodą. Kartonowe pudełko musi być stabilne i solidne, tak aby nie rozerwało i nie uszkodziło się w transporcie. Zabezpiecz przesyłkę taśmą klejącą i sprawdź, czy etykieta jest dobrze widoczna. Wypełniając formularz zlecenia dokładnie sprawdź poprawność danych adresowych. Błędy w adresie są najczęstszą przyczyną opóźnień w dostawie.

Ważna sprawa — BATERIE

Wysyłasz samochód lub robota ze zdalnym sterowaniem? Pamiętaj, że istnieją ograniczenia dotyczące wysyłki ogniw litowych i baterii. Ograniczenia różnią się w zależności od tego, czy baterie litowe są zainstalowane w urządzeniu, wysłane pocztą ze sprzętem, czy wysłane pocztą oddzielnie, bez sprzętu. Istnieje wiele rodzajów zabawek, które zużywają energię z baterii. Większość zabawek elektrycznych wykorzystuje małe, zwykłe baterie, takie jak AA i AAA. Należy je usunąć z zabawki i wysłać osobno. Jednak wysyłając baterie pocztą, należy to wyraźnie zaznaczyć na opakowaniu. Być może warto wziąć pod uwagę inną opcję. Ponieważ baterie do zabawek są ogólnie tanie i łatwo dostępne, wysyłanie zabawki bez baterii może być łatwiejsze, ponieważ odbiorca będzie w stanie łatwo ją zdobyć. Jeśli wysyłasz zabawkę z bateriami litowymi lub litowo-jonowymi, muszą one znajdować się wewnątrz zabawki, ale muszą być izolowane — najlepiej taśmą maskującą — zawsze przy wyłączonej zabawce.

Międzynarodowe ograniczenia

Jeśli wysyłka odbywa się za granicę, mogą istnieć ograniczenia dotyczące zabawek. Zabawki imitujące broń przykładowo pistolety, karabiny, materiały wybuchowe nie powinny być wysyłane do krajów znajdujących się poza UE. Zabawek dziecięcych napędzanych parą lub elektrycznością nie można wysłać w przesyłkach komercyjnych do Indonezji. Sprawdź ofertę międzynarodowych wysyłek: https://www.globkurier.pl/cennik/przesylki-miedzynarodowe/

Pośpiesz Mikołaja

Świąteczny sezon jest bardzo gorący, pamiętaj, aby zaplanować wysyłkę wcześniej. Nie czekaj do ostatniej chwili, jeśli nie chcesz, aby Mikołaj się spóźnił. Jeśli zabawka, którą planujesz wysłać, jest dużym lub drogim produktem, warto rozważyć usługę kurierską, która oferuje śledzenie w czasie rzeczywistym oraz opcję podpisu przy dostawie. To pozwoli upewnić się, czy paczka bezpiecznie dotarła do odbiorcy w jednym kawałku. Wypełniając formularz szybkiej wyceny wysyłki, otrzymasz oferty od naszych zaufanych, wiarygodnych firm kurierskich. Sprawdź jakie to proste: https://www.globkurier.pl/faq/jak-zamowic-kuriera/


Paulina Pasztaleniec

Spedytor w Globkurier.pl. Zajmuje się obsługą klientów indywidualnych i biznesowych. W zakres jej obowiązków wchodzi współpraca z partnerami logistycznymi.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 7% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl