Dostarcz swoje przesyłki do Amazon z GlobKurier.pl

DHL wprowadza do swojej oferty zupełnie nową usługę, z której będzie można również skorzystać za pośrednictwem GlobKurier.pl. Firma uruchamia możliwość dostawy przesyłek do Amazon. Wszystko w ramach usługi DHL Freight, która dostępna jest także w serwisie GlobKurier.pl

Amazon, DHL Freight, wysyłaj z Globkurier.pl

Amazon w Polsce

Największa sieć handlowa na świecie, jaką jest Amazon, stale się rozrasta i zwiększa swoje zasięgi. W przeciągu tego roku firma planuję wejść do Polski i rozpocząć sprzedaż na naszym krajowym rynku. Pojawienie się takiego potentata może wprowadzić spore zmiany w lokalnej branży e-commerce. Dodatkowo coraz więcej firm nawiązuje współpracę z amerykańskim gigantem. Jedną z nich jest DHL, który dla swoich klientów wprowadził możliwość dostaw towarów do Amazon.

Zamów dostawę do Amazon z GlobKurier.pl

Jeśli jesteś sprzedawcą i chcesz dostarczyć towar do Amazon, możesz to zrobić w prosty sposób korzystając z GlobKurier.pl. W ramach dostępnej w serwisie usługi DHL Freight, możesz wysyłać przesyłki:

  • drobnicowe, czyli 1-5 palet o wadze do 2500kg,
  • przesyłki paletowe, powyżej 2500kg, które realizowane są w usłudze doładunku (transportu cało-pojazdowego).

Korzystanie z nowej oferty DHL w GlobKurier jest bardzo łatwe. Wystarczy wycenić przesyłkę za pomocą szybkiej wyceny, podając wymiary przesyłki. Następnie wybrać przewoźnika DHL i przejść do formularza zamówienia. W polu odbiorcy należy wpisać adres dostawy. W przypadku dostawy do Amazon przewoźnik wymaga podania dodatkowo numerów referencyjnych. Obecnie formularz zamówienia nie posiada pola przeznaczonego na numer referencyjny, ale można go wpisać w polu uwag.

W przypadku przesyłek powyżej 2500kg najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z wyceny indywidualnej.

zamów tanio przesyłki

Pozyskiwanie numeru referencyjnego

W przypadku przesyłek drobnicowych do 2,5 tony najszybszym sposobem pozyskania numeru referencyjnego jest wprowadzenie zlecenia do systemu Amazon (CARP), który wygeneruje taki numer. Po jego otrzymaniu można dodać go do zlecenia. W razie jakichkolwiek pytań lub problemów zachęcamy do kontaktu: kontatk@globkurier.pl lub (22) 300 16 21.

Proces dostawy do Amazon

Po opłaceniu zamówienia w GlobKurier.pl należy oczekiwać na przybycie kurier DHL. Po odebraniu przesyłki od klienta kurier DHL dowozi ją do właściwego oddziału DHL, gdzie zostaje ona zawizowana w systemie Amazon w celu uzyskania informacji o najbliższym możliwym terminie dostawy. DHL ściśle współpracuje z Amazon, dzięki temu przesyłki docierają szybko i sprawnie. DHL jako międzynarodowa firma kurierska umożliwia codzienne dostawy drobnicowe do Amazon.

Ważne!

Amazon nie przyjmuje dostaw paletowych na autach typu BUS (wysokość rampowa), przesyłki nie mogą przekraczać maksymalnych wymiarów i wag wskazanych przez Amazon (nawet jeśli towar wystaje o 1-2 cm poza maksymalny wymiar, Amazon może odmówić przyjęcia towaru.


GlobKurier.pl

Lubimy dzielić się wiedzą, a mamy jej dość sporo, ponieważ zapewniamy kompleksową obsługę rynku KEP i TSL. Realizujemy wysyłki do 192 krajów na świecie. Współpracujemy z ponad 50 firmami kurierskimi i transportowymi. Dysponujemy własną siecią ponad 1000 punktów paczkowych Click&Collect w Polsce GlobBox.net.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 7% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl