Automatyzacja procesów wysyłkowych

Automatyzacja procesów wysyłkowych i logistycznych to w dzisiejszych czasach konieczność. Aby sklep internetowy funkcjonował prawidłowo i obsługa klientów stała na wysokim poziomie, należy przede wszystkim usprawnić łańcuch dostaw, zarówno z hurtowni do sklepu, jak i ze sklepu do klienta. Jak to zrobić?

GlobKurier.pl

GlobKurier.pl to pełna oferta usług kurierskich. Współpracujemy z 50 firmami kurierskimi i dostarczamy przesyłki kurierskie do 192 krajów świata.


Automatyzacja procesów wysyłkowych GlobKurier.plAutomatyzacja procesów logistycznych w firmie

Sprawna i szybka obsługa to jedno z kluczowych kryteriów decydujących o wyborze danego sprzedawcy lub sklepu internetowego. Aby poprawić jakość obsługi i usprawnić łańcuch dostaw, coraz więcej firm decyduje się zautomatyzować procesy związane z logistyką w firmie. Przedsiębiorstwa inwestują w nowoczesne systemy ERP oraz WMS, a także stawiają na outsourcing usług logistycznych.

Dzięki tym rozwiązaniom możliwe jest sprawne i kompleksowe zarządzanie dostawami, a także zintegrowanie magazynu z działem sprzedaży. Zlecając usługi logistyczne zewnętrznemu podmiotowi, sprzedawca odciąża się z wielu obowiązków i może się skupić na tym, co jest dla niego najważniejsze, czyli na prowadzeniu firmy, skutecznym marketingu i sprzedaży!

Wprowadzenie nowoczesnych technologii i digitalizacja danych wpływają nie tylko na poprawę obsługi klienta, ale też pozwalają zmniejszyć koszty prowadzenia biznesu. Aby zwiększyć szanse firmy na rynku, warto zautomatyzować nie tylko pracę magazynu, ale i wszelkie procesy związane z wysyłką do klientów. Jak to zrobić? Jakie korzyści wynikają z takiego rozwiązania?

Automatyzacja procesów wysyłkowych w firmie

Jak zoptymalizować procesy wysyłkowe w firmie? Warto zintegrować firmowe oprogramowanie sprzedażowe z systemem magazynowym, oprogramowaniem lub platformą firmy kurierskiej, a także systemem księgowym. Ważna jest także dobra komunikacja pomiędzy magazynem, działem sprzedaży, firmami kurierskimi i hurtownią. Dzięki takiej kompleksowej synchronizacji etykiety do oznaczeń paczek będą generowane automatycznie, redukując praktycznie do zera możliwość popełnienia błędu. Kolejny plus to fakt, że zamówienia będą kompletowane szybciej i dokładniej.

Integracja systemu zamówień z platformą przewoźników lub nawiązanie stałej współpracy partnerskiej to rozwiązania, które cieszą się niesłabnącą popularnością w e-commerce. Stała współpraca i integracja z firmą kurierską wpływa pozytywnie na wydajność firmy oraz znacznie upraszcza łańcuch dostaw. Jakie jeszcze korzyści wynikają z takiej współpracy?

Automatyzacja procesów wysyłkowych GlobKurier.pl

Automatyzacja procesów wysyłkowych GlobKurier.pl

Automatyzacja procesów wysyłkowych – jakie są zalety tego rozwiązania?

Optymalizacja procesów wysyłkowych przyczynia się przede wszystkim do:

  • Uproszczenia wielu procedur związanych z dostawą
  • Przyspieszenia dostawy i zoptymalizowania łańcucha dostaw
  • Zwiększenia zaufania wobec firm kurierskich
  • Zminimalizowania ryzyka wystąpienia błędów
  • Zwiększonego bezpieczeństwa dostawy
  • Zwiększenia zadowolenia klientów

Jeśli chcesz, by Twoja firma się rozwijała, warto postawić na stałą współpracę z firmą kurierską i cieszyć się szybkimi, w pełni zautomatyzowanymi, dokładnymi i bezpiecznymi dostawami do klientów!

Automatyzacja procesów wysyłkowych GlobKurier.pl

 


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 12% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl

Automatyzacja procesów wysyłkowych GlobKurier.pl