Nowa odsłona GlobKurier -

sprawdź!

nowy.globkurier.pl

Zmiana opłaty i definicji elementu niestandardowego od 4.04.2011

Szanowni Państwo
w związku ze zmianami w cennikach Przewoźnika - DHL Express (Poland) Sp. z o.o. informujemy, że zmienione zostały ceny naszych usług - zmiana dotyczy opłaty za element niestandardowy. Zmodyfikowano także brzmienie definicji elementu niestandardowego na:

PRZESYŁKA NIESTANDARDOWA
"Zawiera elementy których: wymiary są większe niż 1,4 x 0,6 x 0,6 m; o kształcie okrągłym cylindrycznym lub owalnym; o nieregularnych kształtach z wystającymi elementami; obwiązane luźnym sznurkiem; o lepkiej powierzchni uniemożliwiającej zsuwanie się (np: folie, gumy itd.); zawierające luźne ciężkie elementy lub takie, których rozkład ciężaru jest nierównomierny; umieszczone w luźnym opakowaniu lub o niestabilnym kształcie (tzn. możliwe jest przesunięcie się zawartości i związane z tym przesunięcie środka ciężkości podczas transportu; oznakowane etykietą „Góra/dół”; których zawartość stanowią chemikalia (farby, lakiery, rozpuszczalniki, bejce itp.)."

Tym samym informujemy, że przesyłka oznaczona etykietą "OSTROŻNIE SZKŁO" lub też przesyłka w opakowaniu kartonowym w kształcie sześcianu owinięta folią stretch, nie jest  traktowana jako przesyłka niestandardowa.

Prosimy pamiętać, że należy poprosić Kuriera DHL o oznaczenie przesyłki etykietą "OSTROŻNIE SZKŁO", ponieważ inne oznaczenia w przypadku ewentualnych reklamacji nie będą  uwzględniane.

Prosimy zapoznać się z nowymi cenami obowiązującymi od 4.04.2011r.
‹ wróć