Nadaj masowo przesyłki z GlobKurier.pl!

Dla wielu naszych Klientów, którzy prowadzą sklepy internetowe, jednorazowe nadawanie wielu przesyłek jest codziennością. Dlatego zdecydowaliśmy na wdrożenie bardzo pomocnej funkcji, jaką jest masowe nadawanie przesyłek. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić sporo czasu podczas składania zlecenia. Przekonaj się, jak skorzystać z masowego nadawania w GlobKurier! 

zamów kuriera, masowe zlecenie, masowe nadawanie przesyłek

Jesteś naszym klientem i sprzedajesz swoje towary na platformach aukcyjnych, takich jak Allegro, czy eBay? Codziennie nadajesz wiele przesyłek? To właśnie z myślą o Tobie, wprowadziliśmy innowacyjne rozwiązanie, jakim jest możliwość masowego nadania przesyłek. Od teraz dużych zleceń nie trzeba wprowadzać ręcznie. Masowe nadanie przesyłek pozwoli zaoszczędzić sporo czasu, co więcej eliminuje możliwość popełniania błędów przy ręcznym przepisywaniu adresów oraz pozwala nadać 100 paczek na jednym zleceniu!

Jak przygotować masowe zlecenie?

Na początku, aby zlecić masowe nadanie przesyłki, należy zaimportować plik CSV lub zintegrować konto GlobKurier.pl z Allegro albo platformą eBay. Informacje, jak krok po kroku zaimportować plik CSV zajdziesz tutaj. Jeśli chodzi o integrację konta z GlobKurier.pl z Allegro lub eBay, możesz jej dokonać w prosty sposób z poziomu Panelu Klienta. Po zalogowaniu przejdź do zakładki Integracja Allegro lub Integracja eBay. Kliknij przycisk Pobierz transakcje, następnie zostaniesz przekierowany na stronę platformy sprzedażowej w celu autoryzacji połączenia z aplikacją GlobKurier. Wystarczy, że potwierdzisz integrację. Twoje transakcje pobiorą się automatycznie i zostaną zapisane się w formie szkiców w Panelu Klienta.

Należy również pamiętać o doładowaniu konta prepaid lub włączeniu opcji odroczonej formy płatności. W przeciwnym razie podczas składania masowego zlecenia nie wyświetlą się dostępne formy płatności i zamówienia nie będzie można złożyć.

zamów tsl

Jak skorzystać z masowego nadawania przesyłek?

Jeśli zaimportowałeś już plik CSV lub połączyłeś konto GlobKurier z Allegro bądź eBay. Możesz skorzystać z usługi masowego nadania. Nadanie wielu przesyłek to zaledwie kilka kroków. Z listy zaimportowanych zamówień wybierz te, które chcesz wysłać. Następnie zaznacz na dole listy „Nadaj zbiorczo przesyłki”. Wtedy pojawi się okienko z możliwością wyboru:

  • szablonu przesyłki, który służy do uzupełnienia brakujących informacji: jak wymiary przesyłki czy wybrany przewoźnik;
  • typu odbiorcy (doręczenie do firmy/osoby prywatnej wymagane u niektórych przewoźników);
  • formy płatności (prepaid lub płatność odroczona).

Ostatnim krokiem, który dzieli Cię od złożenie masowego zlecenia, jest kliknięcie „Składam zamówienie”. Gotowe! System automatycznie generuje zamówienia. Potwierdzenie lub informacje o wystąpieniu jakichś błędów zostanie wysłane na Twój adres mailowy.


Grzegorz Borowiec

Product Owner & IT Coordinator w GlobKurier.pl


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 12% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl