Dzień Singla. Chińskie zakupowe święto przed nami!

Listopad to nie tylko miesiąc, w którym coraz częściej myślimy już o nadchodzących w grudniu świętach. To również okres największych świąt wyprzedażowych i zakupowych. Najbliższe już przed nami – Dzień Singla! Co to właściwie za święto i kiedy wypada? Wszystko, co powinieneś wiedzieć o Dniu Singla znajdziesz w tym artykule! 

Dzień Singla

Dzień Singla to święto obchodzone 11 listopada już od 10 lat na serwisach grupy Alibaba, do której należy coraz popularniejszy w Polsce AliExpress. Dzień Singla stał się globalnym świętem zakupowym, które swoją skalą znacznie przerosło, chociażby Amazon Prime Day.

Dzień Singla 2020

W tym roku Dzień Singla na AliExpress może być wyjątkowy z kilku powodów. Po pierwsze prognozuje się jeszcze większe zainteresowanie niż w roku ubiegłym z powodu pandemii, która nieco zmieniła zwyczaje konsumentów i spowodowała znaczy wzrosty sprzedaży w e-sklepach. Według różnych szacunków w tym roku w okresie wiosennego lockdownu udział e-commerce zwiększył się ok. 20% – przy czym też zależne jest to od danej branży. W związku z tym można się spodziewać rekordowych sum wydanych na chińskich platformach sprzedażowych. Dodatkowo AliExpress po raz pierwszy rozpoczął kampanię reklamową tego święta w telewizji.

Nie daj się zwieść promocjom

W Dzień Singla spodziewane są ogromne obniżki cen, ale warto jednak pamiętać, nie każda promocja jest promocją. Zdarza się, że cena produktu przed okresem promocji jest zawyżana, aby następnie zostać obniżona do pierwotnej ceny. Podczas zakupów na AliExpress pomocna może okazać się strona: www.aliprice.com, która sprawdza historię ceny danego produktu. Należy, również pamiętać o innych wadach zakupów na AliExpress, a mianowicie w przypadku zakupu droższych produktów, w Polsce konieczne będzie zapłacenie cła oraz podatku VAT za te zakupy.

Dzień Singla to nie wszystko

Dzień Singla to dopiero przedsmak promocji, jakie czekają nas w listopadzie. Już 27.11 rozpoczyna się największe zakupowe święto jakim jest Black Friday, a zaraz po nim, bo w poniedziałek wypada Cyber Monday. Prowadząc sklep internetowy, zostało już niewiele czasu na przygotowanie się do tego zakupowego szaleństwa. Może w tym pomóc przygotowany przez nas poradnik, który możesz pobrać zupełnie za darmo!

Black Friday, oferta na Blacka Friday, Kurier Black Friday


GlobKurier.pl

Lubimy dzielić się wiedzą, a mamy jej dość sporo, ponieważ zapewniamy kompleksową obsługę rynku KEP i TSL. Realizujemy wysyłki do 192 krajów na świecie. Współpracujemy z ponad 50 firmami kurierskimi i transportowymi. Dysponujemy własną siecią ponad 1000 punktów paczkowych Click&Collect w Polsce GlobBox.net.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 12% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl