DPD ogłasza dalszy wzrost cen

DPD ogłasza dalszy wzrost cen

Dostawca usług kurierskich odnotował znacznie wyższe przychody w pierwszej połowie roku. Podstawą tego były wzrosty cen i konsekwentne skupienie się na segmentach o wysokiej marży, takich jak wysyłka międzynarodowa, usługi premium i ekspresowe. Firma DPD zapowiada, że stawki będą stale rosnąć.

Międzynarodowa usługa kurierska i ekspresowa DPD rozpoczęła dobrze 2019 rok w Niemczech, jak i w całej Europie. Według firmy, sprzedaż DPD Germany wzrosła o 5,9 procent w pierwszej połowie tego roku. Dyrektor generalny DPD Niemcy, Boris Winkelmann jest przekonany, że ten pozytywny trend utrzyma się do końca roku. Zdaje sobie sprawę, że presja kosztów i niedobór siły roboczej nie zmniejszy się. To sprawia, że wzrost cen będzie nadal nieunikniony.

Znaczny wzrost kosztów pracy i niedobór siły roboczej w branży również przyczyniły się do wzrostu kosztów, podobnie jak nowe przepisy i regulacje, takie jak wzrost kosztów opłat drogowych i wzrost płacy minimalnej. Ponadto DPD inwestuje w zrównoważoną dostawę – na przykład pojazdy elektryczne – oraz w rozbudowę i modernizację lokalizacji w całych Niemczech.

Obroty międzynarodowej grupy DPD wzrosły w pierwszej połowie roku o 7,2 procent do 3,73 miliarda euro. Również w tym przypadku wzrost był spowodowany wyższymi cenami i dopłatami, a wolumen paczek wzrósł jedynie umiarkowanie o 2,3 procent do 638 milionów. Odsetek dostaw do odbiorców prywatnych (B2C) wzrósł do 44 procent. Największe rynki, Niemcy, Francja i Wielka Brytania, odnotowały solidny wzrost w jednocyfrowym przedziale procentowym, przy czym DPD osiągnął najszybszy wzrost o ponad 10 procent w Polsce i krajach Beneluksu.

Źródło: Trans.info, Verkehrsrundschau.de